Presidentja e dhuron fustanin

Autori:Avdyl Pajaziti

Presidentja e vendit, Atifiete Jahjaga sot do ta dhurojë një nga fustanet e saj me qëllim të përkrahjes së grave të dhunuara gjatë luftës në Kosovë.

Nismën për grumbullimin e fustaneve e ka ndërmarrë, artistja shqiptare, Alketa Gjafa-Mripa të cilën e ka quajtur “Mendoj për ty”.

Gjafa-Mripa në një intervistë për Klan Kosovën bëri me dije se të gjitha fustanet që do të grumbullohen nga qytetarët e Kosovës, do të ekspozohen në stadiumin e kryeqytetit më 12 qershor.

Ajo tha se qëllimi i organizimit të këtij aktiviteti është që t`ju tregojnë grave të dhunuara se ato kanë vlera të njëjta sikurse çdo femër.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/presidentja-e-dhuron-fustanin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala