Presidenti Obama: Nuk do të ketë ndërhyrje tokësore kundër ISIS

Autori:Avdyl Pajaziti

Duke e përshkruar ISIS’in, si fytyrë të se keqes, Obama ka theksuar se do të punojë më vendet për një strategji të koordinuar për ta shkatërruar grupin militant, pa përdorur trupa tokësorë.

“ Ne e kemi strategjinë e duhur dhe do ta shqyrtojmë atë” ka thënë Obama në Turqi ku po mbahet Samiti i G20’ës.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/presidenti-obama-nuk-do-te-kete-nderhyrje-tokesore-kunder-isis/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala