Presidenti Nishani: Isa Boletini ishte dorë e djathtë e Ismail Qemalit, pas tij qëndronte Kosova

Autori:Avdyl Pajaziti

Në emisionin Zona e Debatit, i cili është duke u transmetuar tash në Klan Kosova, mysafir është Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani.

Presidenti Nishani e vlerësoi figurën dhe rolin e heroit të kombit, Isa Boletini.

“Isa Boletini, pas endjesh prej gati një shekulli në honet e historisë, më në fund prehet në tokën e lindjes së tij, siç e thotë edhe Camaj në poezinë e tij: ‘Në skajin e vëndit të vet, për t’ju bërë kufi’”.

“Isa Boletini ishte jo vetëm krahu i djathtë i Ismail Qemajli, por ishte edhe garancia e etërve të kombit”.

“Pas tij qëndronte Kosova, historia e kryengritjeve të saj, gatishmëria për t’i dalë Zot kombit”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/presidenti-nishani-isa-boletini-ishte-dore-e-djathte-e-ismail-qemalit-pas-tij-qendronte-kosova/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala