Populli me avokat të ri

Autori:Avdyl Pajaziti

Avokati i deritashëm i Popullit Sami Kurteshi sot i dorëzon detyrën Avokatit të ri të Popullit, Hilmi Jashari, i cili mori votat e mjaftueshme në seancën e fundit të Kuvendit të Kosovës.

Pas pranim – dorëzimit Jashari dhe Kurteshi do t’u drejtohen gazetarëve me deklaratat e tyre.

Derisa Jashari mban këtë post për të dytën herë. Kurteshi ishte mjaft aktiv në ngritjen e shumë çështjeve që kanë të bëjnë me institucionet e Kosovës.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/populli-me-avokat-te-ri/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala