Policia: Zbuluam rrejtin e falcifikatorëve

Autori:Avdyl Pajaziti

Policia e Kosovës gjatë një aksioni ka arritur ta zbulojë një rrjet falsifikatorësh të dokumenteve, të cilët më pas i kanë arrestuar.

Nevruz Hasani nga Policia Kufitare, në konferencën për media, ka thënë se aksioni është zhvilluar në regjionin e Ferizaj dhe Prishtinës, pas hetimeve në periudhë kohorë 6 muajsh.

Në aksionin e policisë janë arrestuar disa persona dhe janë konfiskuar të gjitha dokumentet e faksifikuara dhe makineritë e prodhimit – printera e skanera, kompjuterë, ngjyrë, sprej plumba etj.

 

policia7 policia6 policia5 policia4 policia3 policia8

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/policia-zbuluam-rrejtin-e-falcifikatoreve/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala