Policia trajnohet për armët e shkatërrimit në masë

Autori:Avdyl Pajaziti

Programi i SHBA-ve për kontrollë të eksportit dhe siguri kufitare (EXBS) sponsoron këtë trajnim 40-orësh për ndalimin e armëve për shkatërrim në masë për zyrtarët e policive kufitare dhe shërbimeve doganore nga Shqipëria dhe Kosova në Prizren.

Zëvendësshefja e Misionit të Ambasadës së SHBA-ve në Prishtinë, Jennifer Bachus, drejtori i Doganave, Lulzim Rafuna, dhe drejtori i Policisë Kufitare Shaban Guda, dhe përfaqësues të lartë nga Doganat Shqiptare do të hapin të hënën kursin e këtij trajnimit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/policia-trajnohet-per-armet-e-shkaterrimit-ne-mase/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala