Policia tentohet të korruptohet me 5 euro

Autori:Avdyl Pajaziti

Derisa  dy  Zyrtarë  Policor kanë qenë në pikë kontrolli fshatin Gërlicë të Ferizaj kanë ndaluar  një kamion me targa të Maqedonisë të cilin e drejtonte vozitësi shtetas Maqedonas. Vozitësi  i kamionit i kishte vendosur 5 euro  ne libreze të kamionit të cilat  ka tentuar që t’ju  jap  Zyrtareve Policor por këta të fundit nuk i kanë pranuar të hollat (miton e ofruar) dhe kanë arrestuar të dyshuarin. Pas intervistimit i dyshuari me vendim të prokurorit lirohet ne procedure te rregullt.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/policia-tentohet-te-korruptohet-me-5-euro/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala