Policia rrethon Gjakovën, pelegrinët serb janë rrugës për atje

Autori:Avdyl Pajaziti

Forca të shtuar të policisë janë vërejtur pranë kishës ortodokse sot në Gjakovë, para se pelegrinët serbë të vijën për vizitë

Policia si jo zakonisht vërehet në afërsi të kishës në numër të shtuar të policisë, derisa serbët që do të bëjnë pelegrinazh ende nuk kanë arritur në kishën gjakovare.

Arsye e vizitës së kishës është një festë fetare ortodokse.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/policia-rrethon-gjakoven-pelegrinet-serb-jane-rruges-per-atje/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala