Policia nis hetimet për incidentet e sotme në Kuvend

Autori:Avdyl Pajaziti

Burime të Indeksonline thonë se në lidhje me zhvillimet e sotme në Kuvendin e Kosovës kanë nisur hetimet nga ana e Policisë së Kosovës, ku si pasojë e shpërndarjes së gazit lotsjellës nga deputetët opozitarë pësuan lëndime dy deputetet e PDK-së, Flora Brovina dhe Blerta Deliu.

Gjatë pranimit të këtyre dy deputeteve në Qendrën e Mjekësisë së Përgjithshme në Prishtinë, prezent kanë qenë edhe njësitet hetuese nga Policia e Kosovës, raporton Indeksonline.

Për Indeksonline prezencën e hetuesisë gjatë pranimit të deputeteve e ka konfirmuar edhe mjeku në Qendrën e Mjekësisë së Përgjithshme në Prishtinë, Abdyl Pacolli.

“Po hetuesia ka qenë prezenete gjatë pranimit të deputetes Deliu dhe Brovina. Ka qenë policia e stacionit të katërt, të cilën e ka kryesuar një toger ose rreshter”, ka thënë Pacolli.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/policia-nis-hetimet-per-incidentet-e-sotme-ne-kuvend/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala