Policia në kërkim të Faton Topallit, e ai në Zvicër

Autori:Avdyl Pajaziti

Policia e Kosovës është në kërkim të deputetit të VV-së, Faton Topallin,por ky i fundit aktualisht gjendet në Zvicër dhe jo në Kosovë,pasi që i njëjti ka pasaportë zviceriane.

Policia e Kosovës e cila me urdhër të Gjykatës Themelore në Prishtinë ka nisur arrestimin e katër deputetëve Albin Kurtit, Albulena Haxhiut, Donika Kadaj – Bujupit dhe Faton Topallit, nuk ka arritur të kap tre prej tyre.

Për momentin e arrestuar është vetëm deputetja e AAK-së, Donika Kadaj – Bujupi, e cila është duke dhënë deklaratën e saj në Prokurorinë Themelore në Prishtinë, ndërsa nuk ka ndonjë informacion për deputetin Albin Kurti dhe Albulena Haxhiu.

E deputeti i tjetër që po kërkohet nga Poicia Faton Topalli, nuk është fare në Kosovë.

KosovaPress kupton nga burimet e saj se deputeti Topalli gjendet në Zvicër, i cili ka edhe pasaportë të këtij shteti.

Policia e Kosovës nuk ka dashur të jap ndonjë deklaratë rreth kësaj.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/policia-ne-kerkim-te-faton-topallit-e-ai-ne-zvicer/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala