Policia ndalon një makinë pa pilot të Google

Autori:Avdyl Pajaziti

Policia në Kaliforni ka ndaluar një makinë pa pilot të Google për shkak se ishte duke ecur shumë ngadalë. Makina po lëvizte 16 km/h më ngadalë se që ishte kufiri minimal për vozitje.

Në një foto të publikuar nga vet Google, shihet një oficer policie pranë makinës së Google, shkruan TopChannel.

Sipas autoriteteve, oficeri po bisedonte me punonjësit e Google për pasojat që mund të kishte vozitja aq e ngadaltë në atë zonë.

Pavarësisht se janë pa pilot, në makinat e Google ka gjithmonë një punonjës, në mënyrë që të marrë kontrollon e makinës nëse vërehet se ka ndonjë problem.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/policia-ndalon-nje-makine-pa-pilot-te-google/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala