Policia konfirmon arrestimin e Albin Kurtit

Autori:Avdyl Pajaziti

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani ka konfirmuar për Indeksonline arrestimin e Albin Kurtit.
Kelani ka thënë se arrestimi i tij është bërë me urdhëresë të prokurorit.

“Po mund të konfirmojë se sot në orët e mbrëmjes në hyrje të Prishtinës në bazë të urdhëresës së dhënë nga prokurori kompetent, njësitet relevante policore kanë ndaluar z.Kurti dhe të njëjtin e kanë shoqëruar në stacionin policor për intervistim. Të gjitha veprimet e mëtutjeshme policore do të ndërmerren në konsultim dhe koordimin me prokurorin kompetent”, ka thënë Kelani./Indeksonline/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/policia-konfirmon-arrestimin-e-albin-kurtit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala