Policia kërkon këpucë

Autori:Avdyl Pajaziti

Është hapur tenderi për blerjen e 20.000 këpucëve për Policinë e Kosovës. Duke i marrë parasysh ofertat, çmimi për një palë këpucë arrin nga 22.5 euro deri në 99 euro.

Tenderi është shpallur me datë 26 mars dhe ofertimi nga kompanitë është bërë me datë 28 prill të këtij viti.

Në këtë tenderë kanë konkurruar 7 kompani dhe çmimi i ofertimit për 20.000 palë këpucë arrin nga 450.000 euro, me konkurues kompania SEYKOS deri në 1.980.000, me konkurrues kompaninë SODEX GROUP.

Kompanitë që kanë konkurruar janë NAKI&MINIMAX, RIPTEN ENGINEERING, SODEX GROUP, SOLID, MELODIA, SEYKOS dh ARTUR Group

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/policia-kerkon-kepuce/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala