Policia: Ishin rreth 15 mijë protestues

Autori:Avdyl Pajaziti

Pas përfundimit të protestës së opozitës, Policia a e Kosovës ka dalë më deklaratë për numrin e pjesëmarrësve në protestën e së mërkurës.

Ndryshe nga Vetëvendosje që deklaroi se ishin mbi 100 mijë qytetarë, sipas policisë së Kosovës ishin 15 mijë qytetarë që iu përgjigjën protestës së opozitës më 17 shkurt.

“Policia e Kosovës njofton se protesta e mbajtur sot në Prishtinë ka qenë e qetë dhe nuk është shënuar asnjë incident. Në këtë protestë sipas vlerësimeve afërsisht kanë marr pjesë rreth 15 000 protestues”, thuhet në  njoftimin e policisë./Gazeta Fjala/

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/policia-ishin-15-mije-protestues/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala