Policia gjobitë 858 shofer për 24 orë

Autori:Avdyl Pajaziti

Brenda 24 orëve policia e Kosovës ka shqiptuar gjithsej 858 tiketa, për të gjithë shkelësit e ligjit mbi komunikacionin rrugorë.

Në statistikat e përgjithshme që ka dhënë policia shihet se gjatë këtij 24 orëshi nuk ka pasur aksidente fatale, 15 aksidente me të lënduar ndërsa pa të lënduar janë shënuar 21 aksidente.

Në raportin e policisë thuhet po ashtu se policia është duke vazhduar me angazhimin policor drejt parandalimit të aksidenteve dhe ngritjes së nivelit të sigurisë në trafik

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/policia-gjobite-858-shofer-per-24-ore/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala