Policia franceze identifikon edhe dy sulmues

Autori:Avdyl Pajaziti

Policia franceze ka identifikuar edhe dy sulmues që hodhën veten në ajër në sulmet e koordinuara në Paris të premten, ka njoftuar prokuroria, raporton Reuters.

“Edhe dy terroristë të vrarë në mbrëmjen e 13 nëntorit janë identifikuar zyrtarisht sot përmes shenjave të gishtërinjve”, ka njoftuar prokurori duke thënë se ata ishin francezë dhe kishin jetuar në Belgjikë, transmeton koha.net.

Sulmuesit vetëvrasës, 20 dhe 31 vjeçar, hodhën veten në ajër në stadiumin ku po zhvillohej takimi Francë – Gjermani dhe në një bar në distriktin e 11-të.

Në Twitter, Policia po ashtu ka njoftuar se është në kërkim të Abdeslam Salah, për këto sulme, të cilin e quan shumë të rrezikshëm.

I identifikuari i parë ishte Omar Ismail Mostefai.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/policia-franceze-identifikon-edhe-dy-sulmues/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala