Policia e Serbisë arreston 23 vjeçarin nga Kosova që po transportonte marihuanë

Autori:Avdyl Pajaziti

Në një autobus të linjës së rregullt Prishtinë-Beograd, policia serbe ka gjetur 16 kilogram substancë narkotike të llojit marihuanë.

Marihuana është gjetur në një valixhe të udhëtarëve.

Gjetja e kësaj sasie të marihuanës u bë gjatë një kontrolli në pikën kufitare mes Kosovës dhe Serbisë, në Merdare, transmeton lajmi.net.

Sipas medieve serbe, personi që mbante me vete këtë sasi droge është 23 vjeçari nga Kosova me inicialet M.D.

Ai së shpejti do t’i dorëzohet gjykatat në qytetin e Prokuples.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/policia-e-serbise-arreston-23-vjecarin-nga-kosova-qe-po-transportonte-marihuane/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala