Policia e Kosovës shpjegon përse u arrestua Muhamet Kelmendi

Autori:Zekirja Shabani

Policia e Kosovës ka sqaruar për opinionin arrestimin e anëtarit të kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Muhamet Kelmendi.

Policia konfirmoi që gjatë ditës së sotme në orët e pasdites ka ndaluar pesë persona në mesin e tyre edhe Muhamet Kelmendin si dëshmitar lidhur me rastin të cilin PK po e heton.

“Njëri ndër të ndaluarit është edhe z.Kelmendi, i cili është shoqëruar në cilësinë e dëshmitarit në rastin konkret. Personat e ndaluar janë shoqëruar për intervistim dhe procedura të mëtutjeshme policore”, sqaron policia e Kosovës.

Të pesë personat janë ndaluar nga policia e Kosovës dhe të njëjtit po intervistohen.

Ndërsa sipas PK-së informacioni i publikuar në disa media se urdhërdhënësi i arrestimit është Ministri i Punëve të Brendshme nuk qëndron.

“Ashtu siç është e njohur ligjërisht Policia e Kosovës ndërmerr të gjitha veprimet e saja konform autorizimeve ligjore që ka dhe në koordinim me Prokurorin kompetent, njëjtë siç është vepruar edhe në këtë rast”, thuhet në njoftimin e policisë së Kosovës.

Sot me 10.06.2015 në orët e pasdites, Policia e Kosovës me njësitet e saja relevante në qytetin e Mitrovicës sipas detyrave dhe autorizimeve zyrtare ka ndaluar pesë (5) persona.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/policia-e-kosoves-shpjegon-perse-u-arrestua-muhamet-kelmendi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala