Policia e Kosovës për pesë ditë sekuestron 110 kg marihuanë

Autori:Avdyl Pajaziti

Policia e Kosovës në një konferencë për media ka bërë publike se dje kanë kapur 70 kg marihuanë dhe janë arrestuar 10 persona sit ë dyshuar. Ndërsa në pesë ditët e fundit, PK, ka sekuestruar 110 kg marihuanë.

Rasti ka ndodhur në pikë kufitare në Merdar. Droga, sipas policisë ishte fshehur shumë mirë në pjesën e rezervatit.

E një operacion i ngjashëm është organizuar edhe nga policia e Shqipërisë ku janë kapur 49 kg marihuana. Për këtë, janë arrestuar pesë persona.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/policia-e-kosoves-per-pese-dite-sekuestron-110-kg-marihuane/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala