Policia e Kosovës kontrollon shtëpitë e luftëtarëve të Kumanovës

Autori:Avdyl Pajaziti

Sot në mëngjes janë kontrolluar shtëpitë e atyre që kanë marr pjesë në luftën e Kumanovës.
Burime të Indeksonline mësojnë se policë civilë të Policisë së Kosovës kanë kontrolluar shtëpitë në Deçan dhe Prishtinë, por nuk kanë intervistuar asnjë familjar.

Persona që kanë luftuar në Kumanovë vijnë kryesisht nga rrafshi i Dukagjinit. Disa kanë mbetur të vrarë nga luftimet, ndërsa një pjesë janë arrestuar nga shteti maqedonas.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/policia-e-kosoves-kontrollon-shtepite-e-luftetareve-te-kumanoves/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala