Policia e Kosovës arreston “Kobrën”

Autori:Avdyl Pajaziti

Policia e Kosovës e ka arrestuar të martën Haki Mziun, të njohur si “Kobra”. Mziu ishte duke u kërkuar nga Policia dhe KFOR për nxitje të njerëzve për të protestuar te Ura Ibrit në Mitrovicë.

“Kobra” përmes rrjetit social Facebook ka bërë thirrje me datën 20. 04. 2015 që të dalin njerëzit në protesta.

Siq merr vesh Gazeta Fjala në shtëpinë e “Kobrës” janë gjetur mbi 2000 pamfleta. Fjala meson nga burimet e veta se për këtë rast ishte alarmuar Policia e Kosovës dhe KFOR.

Policia e Kosovës, ne rajonin e Mitrovicës ka konfirmuar për Gazetën se Mziu ishte është arrestuar dje dhe me pas është liruar.

Siq kanë thënë në Polici ai është arrstuar për shprëndarje të palmfelave më përmbajtje nxitëse për të protestuar.

“Kobra” në Facebook njihet me emrin “Hafko Hafko”, ku ka edhe te postuar disa fotografi me përmbjate patriotike dhe fetare.

11178514_10206426130480944_1573973353_n

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/policia-e-kosoves-arreston-kobran/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala