Policia arreston 27 persona të dyshuar për vepra kriminale

Autori:Avdyl Pajaziti

Gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës arrestoi 27 persona të dyshuar për vepra kriminale në vazhdim janë disa nga rastet publikuar nga Kolicia e Kosovës

SULM NDAJ PERSONIT ZYRTAR

Prishtinë 27.01.2016-23:40. Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar pasi që i njëjti në gjendje të dehur ka ofenduar , dhe ka sulmuar fizikisht zyrtaret policor. Me urdhër te prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.

LËNDIM I RËNDË TRUPOR

Prishtinë 28.01.2016-21:18. Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar pasi që i njëjti ka sulmuar fizikisht viktimën femër K-Shqiptare  duke e larguar nga banesa pasi që e njëjta ishte duke banuar ne banesën e të dyshuarit me qira. Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe e njëjta ka pranuar tretman mjekësorë. Me urdhër të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.

LËNDIM I LEHTË TRUPOR

Prishtinë 28.01.2016-11:15. Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar pasi qe i njëjti për shkaqe të panjohura ka sulmuar fizikisht dy viktimat bashkëshorten dhe djalin e tij. Viktimat kanë pësuar lëndime trupore dhe te njëjtit kane pranuar tretman mjekësor. Me urdhër te prokurorit i dyshuari dërgohet ne mbajtje.

KEQPËRDORIM SEKSUAL

Prishtinë 20.01.2016-17:25.  Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar pasi që i njëjti ka ngacmuar seksualisht viktimën femër K-Shqiptare të moshës se mitur . I dyshuari është identifikuar dhe me urdhër të prokurorit i njëjti pas intervistimit dërgohet në mbajtje.

ARMËMBAJTJE PA LEJE

Rr. 28 Nëntori, Prishtinë 28.01.2016-04:20. Nga Njësiti policor është ndaluar vetura Golf IV  qe drejtohet nga i dyshuari mashkull K-Shqiptar. Gjate kontrollit tek i njëjti është gjetur dhe konfiskuar arma me gas “ Gap “ me një karikator dhe dy fishek te cal. 9 mm. Me urdhër te prokurorit rasti shkon ne procedure te rregullt.

VJEDHJE E RËNDË

Obiliq 28.01.2016-10:05. Viktima mashkull K-Serb ka raportuar  se persona te dyshuar kanë thyer shtëpinë e tij me ç ‘rast kanë vjedhur disa pajisje muzikore ne vlere te 2000 euro . Pas një pune Operativo –hetimore Njësitë policore kanë arrite te identifikojnë dhe arrestojnë dy  te dyshuar meshkuj  K-Ashkali dhe një mashkull Shqiptar Shtetas i Maqedonisë. Me urdhër te prokurorit dy nga te dyshuarit dërgohen ne mbajtje.

VJEDHJE NË TENTATIVË

Rr. Nëna Terezë ,Fushë Kosovë 27.01.2016-19:20. Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar pasi që i njëjti  është identifikuar se ka hyre ne shtëpinë e viktimës mashkull K-Shqiptar duke tentuar te kryeje veprën e cekur më lartë. Me urdhër të prokurorit pas intervistimit  i dyshuari lirohet në procedure të rregullt.

TRAFIKIM ME NJERËZ /SHËRBIME SEKSUALE TË VIKTIMËS SË TRAFIKIMIT

Prishtinë-27.01.2016-18:00. Lidhur me rastin sot me date 28.01.2016 është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar për veprën e lartcekur. Me urdhër te prokurorit i dyshuari dërgohet ne mbajtje.

Ferizaj 27.01.2016-22:00.

Ne baze te urdhëresës se lëshuar nga Gjykata Komunale ne Viti është arrestuar e dyshuara femër K-Shqiptare dhe e njëjta dërgohet në vuajtje të dënimit në burgun e Lipjanit ne kohëzgjatje prej 10 ditëve.

Gjilan 28.01.2016-13:00.

Ne baze te urdhëresës se lëshuar nga Gjykata është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar dhe i njëjti dërgohet ne vuajtje te dënimit ne burgun e Gjilanit ne kohëzgjatje prej 23 ditëve.

Partesh 28.01.2016-12:30.

Ne baze te urdhëresës se lëshuar nga Gjykata Themelore ne Gjilan është arrestuar i dyshuari mashkull K-Serb dhe i njëjti dërgohet në vuajtje te dënimit në burgun e Gjilanit në kohëzgjatje prej dy ditëve.

Rr. Bulevardi i  Pavarësisë 28.01.2016-21:00.

Në bazë të urdhëresave te lëshuara nga Gjykata është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar dhe i njëjti dërgohet në vuajtje të dënimit ne burgun e Gjilanit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/policia-arreston-27-persona-te-dyshuar-per-vepra-kriminalke/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala