Policia: 2500 protestues, VV-ja thotë se janë 20 mijë

Autori:Avdyl Pajaziti

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani, ka treguar se sipas informacioneve të policisë deri më tash në protestën e opozitës kanë marrë pjesë prej dy mijë deri në dy mijë e pesëqind persona.

“Sipas informacioneve tona të deritashme në protestë janë duke marrë pjesë prej 2 mijë deri në 2 mijë e 500 protestues”, ka thënë Kelani, për Kallxo.com.

 

Kurse, drejtues të  VV-së  ka thënë se  janë 20 mijë protestues.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/policia-2500-protestues-vv-ja-thote-se-jane-20-mije/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala