Besnik Bela është i lënduar lehtë, nuk ka ndërruar jetë

Autori:Avdyl Pajaziti

 ( E plotësuar) Polici Besnik Bela për të cilin u raportua se ka ndëruar jetë, është i plagosur lehtë dhe jashtë rrezikut për jetë.

Në një foto të dërguar nga mjekët kujdestar në Spitalin Klinik të Shkupit shihet se mjekët shqiptar Bujar Osmani dhe Arben Limani kujdesen për policin e plagosur

Polici tjetër shqiptar i vrarë është Besnik Bela

Në mesin e pesë policëve të njësisë maqedonase të vrarë mbrëmë, janë edhe dy pjesëtar të kombësisë shqiptare.

I pari që u raportua të jetë vrarë është Isamedin Osmani, ndërsa polici tjetër shqiptar i cili u vra gjatë luftimeve të mbrëmshme, është Besnik Bela.

Bela ishte pjesëtar i njësisë speciale të policisë maqedonase.

 

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/polici-tjeter-shqiptar-i-vrare-eshte-besnik-bela/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala