Polici i Kosovës shkon në punë me veturë me targa të Serbisë

Autori:Gazeta Fjala

Një qytetarë nga Janjeva ka dërguar disa fotografi në Gazetën Fjala ku shihet se policia e Kosovës shkon në punë me veturë me targa të Serbisë.

Nënstacioni policor në qytezën e Janjevë, aktualisht ka një ushtrues detyre të komandantit me përkatësi serbe.

Sipas zëdhënësit të policisë së Kosovës Daut Hoxha numri i policëve të këtij stacioni është i barabart.

Në këtë nënstacion aktualisht ka zyrtar policor të mjaftueshëm dhe në numër të barabartë të atyre shqiptare dhe serb”, tha Hoxha.

policia Janjeve

 

11909827_10207537115374872_1951407449_n

12047635_10207537115694880_1663584764_n

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/polici-i-kosoves-shkon-ne-pune-me-veture-me-targa-te-serbise/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala