Polici civil kërcënoi turmën me revole

Autori:Avdyl Pajaziti

Zgjedhja e Hashim Thaçit president i Kosovës u karakterizua me shumë ndodhi, nga protestat, gazi lotsjellës e deri tek koktej molotovi.

Turma e protestuesve e cila shpërthe u jashtë Kuvendit të Kosovës gjatë raundit të parë të zgjedhjes së presidentit të vendit u përshkallëzua deri tek hedhja e koktej molotovit.

Gjatë kësaj përleshjeje policia e Kosovës ka reaguar duke arrestuar protestues të ndryshëm. Pamjet që kanë kapur fotoreporterët tregojnë disa polic të Kosovës në rroba civile duke arrestuar një person ku në mesin e tyre njëri nga ta nuk ka hezituar t`i kërconi turmën me nxjerrje të pistoletës dhe duke drejtuar atë kah gazetarët dhe protestuesit.

Për më shumë shikoni fotot që pasqyrojnë qartë këtë moment./Arbresh.info

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/polici-civil-kercenoi-turmen-me-revole/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala