Policët rusë në ‘detyrë’

Autori:Avdyl Pajaziti

Rusia, vendi më i madh në botë, njihet për arinjtë, vodkën, dhe presidentin e gjithëpushtetshëm, Vladimir Putin. Por, kush e ruan këtë vend të madh dhe Putinin – apo, cilat janë ato forca ruse që pushtuan Krimenë në Ukrainë?

Sigurisht, jo policët rusë që do t’i prezantojmë në vijim…  fotografitë e të cilëve janë bërë objekt talljeje kudo në botë.

Megjithatë, duhet pranuar se në Rusi shumëçka është ironi e pastër, andaj dhe fotografitë në vijim pasqyrojnë vetëm një pjesë të jetës që bëjnë oficerët policor në këtë vend. /ngjyra.com/

policia ruse1policia ruse2policia ruse3policia ruse4policia ruse5policia ruse6policia ruse7policia ruse8policia ruse9policia ruse10policia ruse12policia ruse13policia ruse14policia ruse15policia ruse16policia ruse17policia ruse18

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/policet-ruse-ne-detyre/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala