Po vazhdon votimi për anëtarësimin e Kosovës në UNESCO, ky është rezultati deri tani

Autori:Avdyl Pajaziti

Derisa po vazhdon votimi në Paris për anëtarësimin e Kosovës në UNESCO, deri tani 32 vende anëtare kanë votuar pro Kosovës ndërsa 22 kundër, dhe 11 abstenime.

Kosova pranohet në UNESCO vetëm nëse arrin t’i marrë 2/3 e të gjitha votave që do të hidhen pro dhe kundër, ndërsa abstenimet dalin nga llogaritja.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/po-vazhdon-votimi-per-anetaresimin-e-kosoves-ne-unesco-ky-eshte-rezultati-deri-tani/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala