Po renovohet objekti i sapo ndërtuar i Ministrisë së Arsimit (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

 

Ndërtesa milionëshe e Ministrisë së Arsimit nuk shkoi një vit e u bë prap për renovim.

Ka muaj të tërë që punëtorët e krahut janë duke punuar në këtë ndërtesë. Burimet e Gazetës Fjala bëjnë me dije se çatia e kësaj ndërtese po e rrjedhë ujin. Zyrtarët e Ministrisë së Arsimit u kontaktuan 2 herë për ti pyetur se për çfarë punime po bëhet fjalë, por përgjigja e tyre ishte “nuk e di, të lajmëroj më vonë”.

Gazeta Fjala ka siguruar disa fotografi të punimeve që janë duke ndodhur tani në këtë Ministri. /Gazeta Fjala/

Fjala/12166825_1638103619782597_1418178929_n 12167812_1638103613115931_412267375_n 12167851_1638103583115934_360005892_n 12168003_1638103639782595_1731654561_n

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/po-renovohet-objekti-i-sapondertuar-i-ministrise-se-arsimit-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala