Po dështon kërkesa e Serbisë për shtyrje të votimit për anëtarësim të Kosovës në UNESCO

Autori:Avdyl Pajaziti

Në mbledhjen e Asamblesë së Përgjithshme të UNESCO-s ku po diskutohet anëtarësimi i Kosovës, është duke u votuar për kërkesën e Serbisë që votimi për anëtarësim të shtyhet.

Sipas informacioneve nga Parisi shumica e shteteve anëtare po votojnë kundër kësaj kërkese, dhe sot pritet të procedohet me votimin për anëtarësim të Kosovës. – See more at: http://lajmi.net/po-deshton-kerkesa-e-serbise-per-shtyrje-te-votimit-te-anetaresim-te-kosoves-ne-unesco/#sthash.INTB0V0K.dpuf

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/po-deshton-kerkesa-e-serbise-per-shtyrje-te-votimit-per-anetaresim-te-kosoves-ne-unesco/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala