Platforma 10-pikëshe serbe: Të ruhet Kosova brenda Serbisë

Autori:Gazeta Fjala

Partia Demokratike e Serbisë (DSS) ka miratuar një platformë, që mes tjerash, do të fokusohet edhe në “ruajtjen e Kosovës dhe Metohisë brenda Serbisë”, ka njoftuar sot partia, raportojnë mediat serbe, transmeton Indeksonline.
Platforma e miratuar, siç është thënë, përbëhet nga 10 pika dhe titullohet “Shteti i lirisë dhe drejtësisë”.

Në pikën e parë është shkruar mbrojtja e integritetit territorial dhe sovranitetit të vendit përmes ndërtimit të kapaciteteve, që do të përqendrohet në ruajtjen e Kosovës brenda Serbisë.

Pikat tjera kanë të bëjnë me organizimin e brendshëm politik dhe ekonomik të Serbisë, si dhe integrimin në organizata dhe bashkësi të ndryshme ndërkombëtare.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/platforma-10-pikeshe-serbe-te-ruhet-kosova-brenda-serbise-see-more-at-httplajmi-netplatforma-10-pikeshe-serbe-te-ruhet-kosova-brenda-serbisesthash-agswncm8-dpuf/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala