Plagoset një polic në Pejë

Autori:Avdyl Pajaziti

Një polic i stacionit policor të Pejës është plagosur sot herët në mëngjes.

Rasti ka ndodhur derisa policia po intervenonte në një vjedhje që po kryhej në fshatin e Gorozhdevcit, kur i dyshuari, që ende gjendet në arrati, ka shtënë me armë zjarri në drejtim të policisë.

“Gjendja e policit të plagosur është e mirë dhe nuk ka rrezik për jetën, derisa policia është vënë në gjurmë të të arratisurit”, ka thënë për Klan Kosovën, zyrtari i policisë për rajonin e Pejës, Teki Syla.

Policia nuk ka bërë të ditur identitetin e të dyshuarit, por as të policit të plagosur, kjo sipas Sylës, për të mos ndikuar në hetimet e mëtutjeshme.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/plagoset-nje-polic-ne-peje/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala