Plagoset me gurë Aleksandar Vuçiq (Foto + Video)

Autori:Zekirja Shabani

Kryeministri serb Aleksandar Vuçiq në përkujtimin e Srebrenicës u godit nga një gur në fytyrë dhe me këtë rast u plagos lehtë. Vuçiq dhe shoqëruesit e tij janë evakuuar dhe janë në rrugën e tyre për në Beograd.

vucw

 

vuc

Sulmi ka ndodhur rreth orës 12:50 në Potocari ku po mbahet 20 vjetori i masakrës së Srebrenicës. Vuçiç ishte duke lëshuar lule në një pllakë përkujtimore kur u sulmua me gurë nga masa që ishte prezentë.

 

 

 

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/plagoset-me-gure-aleksandar-vuciq-foto-video_/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala