Piloti habitet duke bërë fotografi, aksidentohet aeroplani

Autori:Zekirja Shabani

Dhjetëra ushtarakë janë plagosur gjatë një udhëtimi me avion transporti drejt Afganistanit. Shkak i aksidentit ka qenë kamera që piloti përdorte për të bërë fotografi, e cila u ngatërrua me levën që drejtohej avioni dhe i vështirësoi manovrat nga ana e kapitenit.

Në vetëm 27 sekonda avioni u ul me 1.5 kilometër lartësi me shpejtësi të jashtëzakonshme, duke rrëzuar të gjithë pasagjerët që ndodheshin në bord. 32 pasagjerë pësuan dëmtime të vogla, ndërsa një pasagjer u shtrua në spital prej krizave të stresit. Avioni kishte udhëtuar prej 5 orësh para se të ndodhte aksidenti.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/piloti-habitet-duke-bere-fotografi-aksidentohet-aeroplani/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala