Pija e duhur kundër gërhitjes!

Autori:Avdyl Pajaziti

Gërhitja shpesh është një proces shumë shqetësues për persona të ndryshëm veçanërisht për ato që janë çift. Pas një dite të gjatë në punë, e gjitha çfarë mendojmë pasi të shkojmë në shtëpi është të hamë dhe të shkojmë menjëherë në shtrat për të fjetur, por gërhitja mund të jetë dhe një ndër shkaqet që na pengon për të bërë një gjumë të qetë.

Ekziston një lëng që do ju mbajë larg kësaj problematike duke bërë që të keni një organizëm sa më të shëndetshëm.

Për të përgatitur një pije të tillë është e rëndësishme që të keni, 4 karota, 1 mollë, 1/8 limon ishtrydhurdhe ½ xhenxhefil.

Duke i përzierë sëbashku këto produkte ju do të arrini të reduktoni kongjestionin e hundës dhe kështu në mënyrë graduale edhe gërhitjen gjatë gjumit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/pija-e-duhur-kunder-gerhitjes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala