Petrit Selimi: Në muajin shkurt Thaçi bëhet president

Autori:Avdyl Pajaziti

Zv.ministri i Punëve të Jashtme, Petrit Selimi ka deklaruar se në fund të muajit shkurt pritet që Kosova ta ketë presidentin e ri në vend. Ai në një intervistë për “Klan Kosovën”, emisionin “InfoMagazine” deklaroi se votat për zgjedhjen e Thaçit në krye të Presidencës janë të nevojshme.

“Muaji shkurt është periudha kur Kosova do ta fiton presidentin e ri, Hashim Thaçin, personin me të votuar në vend.  Padyshim se votat janë. Edhe Lista Serbe pritet që ta votoj Thaçin  për president”, është shprehur ai.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/petrit-selimi-ne-muajin-shkurt-thaci-behet-president/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala