Peticioni, pa protesta masive-s’ka efekt

Autori:Avdyl Pajaziti

Analisti politik Artan Muhaxhiri ka thënë se, pavarësisht mbledhjes së mbi 150 mijë nënshkrimeve, peticioni gjithëpopullor kundër krijimit të Asociaciont serb dhe demarkacionit me Malin e Zi nuk do të ketë efekt në rast se nuk do të pasohet me protesta masive, shkruan “Epoka e re”.

Ndërsa analisti Nexhmedin Spahiu ka thënë se edhe sikur peticionin ta nënshkruajnë një milion qytetarë, kryeministri Isa Mustafa nuk do ta tërheqë nënshkrimin nga marrëveshjet.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/peticioni-pa-protesta-masive-ska-efekt/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala