Peshqit e Ramadan Mujës po ngordhin urie

Autori:Zekirja Shabani

Kultivimi i peshqve nuk po i ecën mirë kryetarit të Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja. Nisma e të parit të Prizrenit, për ti ushqyer ata sa më mirë tani ka metur në gjysmë.

Tnëdëri për për furnizim me ushqim, që ishtë shpallur në mesin e muajt shkurt është kthyer në pikën zero. Në fakt këtë tender, që peshonte 10, 000 kilogramë ushqim për peshq e ka anluar vetë komuna.

Në njoftim e saj të bërë publikë në KRPP është thënë se nuk ka pasur ofertues seriozë për këtë furnizim.

“Numri i ofertave të përgjegjshme është më i vogël se dy”, thuhet në aryetimin për anulim.

Gazeta Fjala pati raportuar se komuna e Prizrenit ka shpallur tender për blerjen e 10, 000 kilogramë ushqim për peshqit e komunës.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/peshqit-e-ramadan-mujes-po-ngordhin-urie/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala