Peshkaqeni në bregdet tremb dhe argëton pushuesit

Autori:Avdyl Pajaziti

ZELANDË – Një peshkaqen i shfaqur krejt papritur përpara pushuesve në Papamoa Beach në Zelandën e Re, një plazh ky mjaft i pëlqyer i ka trembur ata, por më pas edhe i ka argëtuar.

Peshkaqeni rreth 2,5 metra është afruar shumë praën bregut, ka qëndruar për disa minuta aty dhe më pas është largua. Pushuesit nuk kanë nguruar të bëjnë foto dhe video me peshkaqenin gjatë minutave që ai qëndroi në breg.

Në Zelandën e Re, peshkaqenët janë një rrezik i madh për pushuesit. Ata shfaqen shumë shpesh në brigje dhe shpesh herë kanë marë edhe jetën e disa njerëzve.

Në rastin e mësipërm, fatmirësisht në breg nuk ka pasur pushues kur peshkaqeni u shfaq aty dhe nuk ka pasur asnjë njeri të lënduar.

peshkaqeni2

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/peshkaqeni-ne-bregdet-tremb-dhe-argeton-pushuesit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala