Përveç shujtës nxënësit sivjet do të kenë edhe qumësht

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, në urimin e tij ndaj nxënësve për fillimin e vitit të ri shkollor, ndër të tjerash ka paralajmëruar se sivjet atyre përveç shujtës do tu jepet edhe qumësht.

Ky është urimi i tij i plotë në faqen e tij të facebook./Gazeta Fjala/

“46,000 nxënës, 56 shkolla. Investime, përmirësime kushtesh e risi, pilotimi i mësimit tërëditor, pilotimi i ditarëve elektronik, e gjatë muajit shujtat dhe qumështi.

1 shtatori! Urime nxësve e prindërve, mesimdhënësve e gjithe punëtorëve në arsim. Të punojmë tani për ardhmêrinë.”

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/pervec-shujtes-nxenesve-sivjet-do-te-kene-edhe-qumesht/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala