Personi që u kap në Vetëvendosje nuk është polic, ja çfarë ndodhi aty

Autori:Avdyl Pajaziti

Burime të Indeksonline brenda Policisë së Kosovës kanë sqaruar në detaje rastin që Lëvizja Vetëvendosje e quan tentim-vendosje të pajisjeve të spiunazhit në selinë e kësaj partie.

Sipas këtyre burimeve, policia rreth orës 15:20 kishte marrë një informatë se në zyrën e Lëvizjes Vetëvendosje një person i dyshimtë kishte hyrë në hapësirën e tyre.

“Policia menjëherë ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe ka kontaktuar me dy aktivistë të Vetëvendosjes, Veton D. Dhe Nol N. të cilët kanë thënë se rreth orës 15:00 në selinë e Vetëvendosjes ka hyrë një person që për ta është dukur i dyshimtë dhe ka shkuar tek tualeti që sipas tyre gjendet afër zyrës së kryetarit të Grupit parlamentar të VV-së në katin e tretë”, thonë burimet.

Tutje, personi i dyshimtë është pyetur nga dy aktivistët se çka është duke kërkuar aty, ndërsa personi i dyshimtë u është përgjigjur se ka nevojë të për ta shfrytëzuar WC-në

“I dyshimti është Muhamet Mehmet Krasniqi i lindur më 06.06 të vitit 1971 dhe banues në Prishtinë”, thonë burimet e Indeksonline.

Sipas tij, i njëjti ka shkuar në restorantin që ndodhet në ndërtesën e Vetëvendosjes në katin e gjashtë, ka pirë kafe dhe ka dalë për të shfrytëzuar WC-në. Ai ka hyrë në të duke mos ditur se mund të paraqes pengesë dhe kur ka dalë është ndaluar nga dy personat e lartcekur të cilët e kanë pyetur se pse ai kishte shkuar në atë vend.

“Në momentin që policia e kanë takuar këtë person, i dyshimti me vete ka pasur një magnet ngjyrë të zezë dhe një bateri dot të vogël, një letër-folie të pakos së cigareve dhe asgjë tjetër.

“Për këtë janë intervistuar dy aktivistët e VV-së dhe i dyshuarit. Më pas personat e intervistuar janë liruar”, thonë burimet.

Versioni i Vetëvendosjes

Lëvizja Vetëvendosje pretendon se në zyrën e tyre qendrore kanë kapur një person derisa provonte fshehurazi të vendoste përgjues pranë zyrës së kryetarit Visar Ymeri.

LVV njofton se personi i kapur nga ta ka pohuar se është pjesëtar i Policisë së Kosovës.

Ata kanë bashkangjitur edhe fotografi të personit në fjalë, të cilin thonë se e kanë dorëzuar në polici, dhe po ashtu të pajisjeve që iu janë gjetur atij.

E krejt këtë veprim Vetëvendosje pretendon se e ka porositur kryeministri Isa Mustafa

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/personi-qe-u-kap-ne-vetevendosje-nuk-eshte-polic-ja-cfare-ndodhi-aty/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala