Personat e papërgjegjshëm e shkatrrojnë parkun e Ferizajt (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Zona më atraktive e qytetit të Ferizajt e njohur si “Parku i Lirisë” po shkatrrohet. Dëmtimin e infarukturës së këtij parku janë duke e bërë persona të papërgjegjshëm.

Këtë shkatrrim të parkut e tregojnë edhe disa fotografi të bërë nga Gazeta Fjala.

Ndryshe, vetem  projekti i ndriçimit të këtij parku, Komunës së Ferizajt i ka kushtuar rreth 13 mijë euro.

11127784_10206246322585859_454655783_n

11104090_10206246322785864_1454106084_n

11096874_10206246323145873_1635767559_n

11124572_10206246373507132_2136313414_n

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/personat-e-papergjegjshem-e-shkatrrojne-parkun-e-ferizajt-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala