Përse Tito e vizitonte Kosovën? (Video)

Autori:Zekirja Shabani

Sa herë e vizitoi kryetari komunist i ish Jugosllavisë Josip Broz Tito Kosovën? Në cilat qytete u ndal dhe ku u prit më së ngrohti? Cilat ishin porositë e tij për shqiptarët? Mësoni plotë detaje interesante nga kjo kronikë e kohës, të cilën e sjellë Gazeta Fjala.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/perse-tito-e-vizitonte-kosoven-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala