Përse kjo foto e Enver Hoxhes nuk u botua kurrë në komunizëm? (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Kjo foto e Enver Hoxhes me serbin Dushan Mugosha nuk u botua kurrë në vitet e komunizmit.

Edhe pse mendohet se është botuar në ish-Jugosllavi.

Në të Hoxha dhe Mugosha pozojnë në një foto shumë të çuditshme dhe jo të zakonshme për dy burra.

Ajo është bërë në vitin 1942.

Hoxha dhe Mugosha ishin miq të ngushtë, gjë që e dëshmojnë edhe letrat që janë shkëmbyer mes tyre.

Por, përse kjo foto nuk u lejua të botohej në komunizëm? Këtë s’di ta thotë njeri.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/perse-kjo-foto-e-enver-hoxhes-nuk-u-botua-kurre-ne-komunizem-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala