Përplasje në mes SHBA-së dhe Rusisë për Kosovën në UNESCO

Autori:Avdyl Pajaziti

Edhe në këto momente kur pritet të votohet për anëtarësimin e Kosovës në UNESCO po vazhdojnë përplasjet në mes SHBA-ve dhe Rusisë.

Rusia dhe SHBA janë duke diskutuar pro dhe kundër argumenteve, ndërsa Serbia është duke kërkuar që të shtyhet votimi.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/perplasje-ne-mes-shba-se-dhe-rusise-per-kosoven-ne-unesco/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala