Përmisimi i kualitetit të qumshtit në ferma

Autori:Avdyl Pajaziti

Praktikat kryesore sa i përket mjeljes së lopëve ndahen në:

1. Praktikat para mjeljes

2. Praktikat gjatë mjeljes

3. Praktikat pas mjeljes

Praktikat para mjeljes

1. Rregullisht duhet të monitorohet shëndeti i gjirit të kafshës – kontrollo gjithmonë shëndetin e gjirit dhe krahasoj rezultatet e kualitetit të qumështit nga laboratori, në fermë rregullisht bëje testin për masititis (CMT).

2. Renditja e mjeljes – Lopët që paraqesin së- mundje të gjirit duhet të milen të fundit ose me makina të ndara, ose edhe me dorë dhe qumështi i tyre nuk duhet të dorëzohet në qumështore.

3. Para mjelja e lopëve – së pari duhen të milen dy – tri currela të qumështi dhe të kontrollohet. Para mjelja na jep sinjal të fortë nëse duhet të bëhet mjelja dhe qumështi i kësaj lope të grumbullohet me qumështin e lopëve të shëndosha. Në qoftë se paraqitet çfarëdo anomalie fizike, qumështi i lopës në fjalë nuk duhet të dorëzohet tek përpunuesi.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/permisimi-i-kualitetit-te-qumshtit-ne-ferma/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala