Përmendore për të pagjeturit (FOTO)

Autori:Avdyl Pajaziti

Në kuadër të shënimit të Ditës së të Pagjeturve, kryetari Kadri Veseli ka bërë zbulimin e Përmendores dedikuar personave të pagjetur që nga lufta e vitit 1999 në Kosovë.

Paraprakisht deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë mbajtur një seancë plenare për të shënuar 27 Prillin, Ditën e Personave  të Pagjetur.

Në Kosovë ende nuk dihet për fatin e mbi 1700 personave të pagjetur.

11136881_1582032988722994_1443785926_n 11173563_1582033498722943_1631169129_n 11178522_1582032962056330_715823210_n 11178602_1582033948722898_1610705900_n 11180192_1582034032056223_2079889658_n

 

 

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/permendore-per-te-pagjeturit-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala