Përkujtohet 71-vjetori i Çlirimit të Shqipërisë

Autori:Gazeta Fjala

Paraditen e së dielës u mbajt ceremonia përkujtimore në “Varrezat e Dëshmorëve” për 71-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë.

Në këtë ceremoni ishte i pranishëm edhe kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga zv.kryetarja e Parlamentit, Valentina Leskaj, dheanëtarë të tjerë të kabinetit.

Në homazhet te “Varrezat e Dëshmorëve” vendosi kurorë me lule dhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj.

Në ceremoni ishin të pranishëm edhe veteranë të luftës./TCH

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/perkujtohet-71-vjetori-i-clirimit-te-shqiperise/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala