Përgatitjet e opozitës për marshin e 28 Nëntorit, gati edhe parullat

Autori:Avdyl Pajaziti

Dhjetëra aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, dy ditë para se mbajtjes së protestës të organizuar nga partitë opozitare, kanë nisur përgatitje e parullave që do të shpalosen në protestën e 28 nëntorit.

Në objektin e partisë më ta madhe opozitare, tashmë janë përgatitur qindra parulla dhe ka shumë të tjera që po përgatiten për këtë marsh, e cila organizohet për të kundërshtuar marrëveshjen për Asociacionin dhe atë Demarkacionit me Malin e Zi.

5

Në protestën e cila do të mbahet të shtunën me 28 nëntor, me moton “Manifestojmë për Republikën”, do të ketë mesazhe për ruajtjen e pronës shtetërore, integritetin e vendin  etj./lajmi.net.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/pergatitjet-e-opozites-per-marshin-e-28-nentorit-gati-edhe-parullat/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala