Përfundon peticioni i opozitës, mblidhen 203 mijë nënshkrime

Autori:Gazeta Fjala

Peticioni kundër Demarkacionit me Malin e Zi, dhe Asociacionit të Komunave me shumicë serbe tashmë ka përfunduar në të gjithë territorin e Kosovës.

Liderët opozitar në një konferencë për media kanë bërë të ditur se gjithsejtë janë mbledhur 203 mijë nënshkrime, raporton Indeksonline.

Opozita pati nisur këtë peticion me 18 shtator të këtij viti ku tashmë më shumë se një muaj qytetarët kanë mundur të nënshkruajnë në të gjitha komunat e Kosovës.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/perfundon-peticioni-i-opozites-mblidhen-203-mije-nenshkrime/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala